Zgłoś naruszenie...
Wybierz jedną z poniższych opcji.
Ten komentarz dotyczy mnie lub znajomego:
atakuje mnie,
atakuje znajomego.
Komentarz dotyczy czegoś innego:
spam lub oszustwo,
propagowanie nienawiści,
przemoc lub krzywdzące zachowanie,
treść o charakterze erotycznym.
Odpowiedź do konkursu [x]
Uwaga! W odpowiedzi nie podawaj swoich danych osobowych i kontaktowych. Organizator konkursu skontaktuje się z Tobą jeśli zostaniesz zwycięzcą!


od: 
Zadeklaruj zamówienie produktu
[x]
Liczba sztuk:
Po zatwierdzeniu zamówienia zostaniesz przekierowany na stronę płatności.
zamawia: 
 
Panel
offlinebob-budowniczy blog budowlany - wyślij wiadomość - OBSERWUJ | Blog budowlany
Projekt: PUCHATEK 2G
51720 odwiedzin | wpisów: 34, komentarzy: 126, obserwuje: 24

32. Elektryka i tynki oraz patent na gryzonie

autor: bob-budowniczy blog budowlany - wyślij wiadomość Dodaj wpis do ulubionych »

Podobie jak wielu z Was troszke zaniedbuje blogowanie, no ale czasu jest ile jest:o)

Prace budowlane idą do przodu podobnie jak ząbki o najmłodszego inwestora :o), jesteśmy po pierwszym etapie elektryki, a więc mamy rozłożone kabeli i inne przewody. Wymysliłem sobie że dwie skrzynki sprawdzą sie lepiej aniżeli jedna duża i w ten sposób na półpiętrzemamymniejszą rozdzielkę. W ten sposób poszło mniej kabla no i co ważniejsze łatwiej to wszystko ogarnąć i nie ma potrzeby latania po piętrach w razie awarii. Szczegółów w postaci fotek elektryki, alarmów i kamer niepodaje z wiadomych względów. Przewody były osadzone w wykutych rowkach i to zarówno po podłogach oraz po ścianach. Powodów jest kilka, ale najważniejszy to mniejsza ilość zużytego materiału na tynki, ale o tym za chwilę. Wkrótce montaż alarmu i powinienem spać spokojniej :o) 

A oto fotka z kabelków w garażu oraz obie skrzyneczki. W sumie założyłem pięć róznicówki, tak aby ich działanie podzielić na odpowiednie strefy. Wydatek wyższy, ale zapewnia mi to komfort użytkowania pieca stałopalnego, kiedy to przy zwykłej instalacji, zwracie np w pralce spowoduje wyłączenie głównej różnicowki co w konsekwekwencji może doprowadzić do poważnej awarii np.pieca. A jak mam kilka stref to sprawa załatwiona. Dla zainteresowanych mogę podesłac na priva więcej szczegółów.

Kabelki w garażu.

blog budowlany - mojabudowa.pl

Górna skrzynka, prawie na gotowo

blog budowlany - mojabudowa.pl

 

A oto dolna, do skończenia na dzisiaj

blog budowlany - mojabudowa.pl

 

Kilka fotek z tynków. Zaproszona do współpracy firma wykonała w całym domu tynki cementowo -wapienne, W sumie wyszło 717 m2, przy czym nie tynkowałem sufitów w przedpokoju, wiatrołapie i dolnej lazience. Podsumowując, bardzo sobie chwalę twardość wspomnianych tynkow. Po przeczyszczeniu dwóch ścian papierem ściernym nabrały one odpowiedniej gładkości.

Garaż z zatartymi tynkami od połowy. Dół ściany, tj od parapetu w dół to bedą kafle.

blog budowlany - mojabudowa.pl

 

Przedpokój dół, blog budowlany - mojabudowa.pl

 

Salon, ta srebrna prostokątny kanał ma za zadanie doprowadzic powietrze do kominka.blog budowlany - mojabudowa.pl

 

Rzut okiem na klatkę schodową,

blog budowlany - mojabudowa.pl

Sypialnia I,

blog budowlany - mojabudowa.pl

Widok na pokoje z balkonem,blog budowlany - mojabudowa.pl

A tutaj prawy pokój,

blog budowlany - mojabudowa.pl

 

Zanim jedna przystąpiono do prac tynkarskich wpadłęn na pomysł aby zabezpieczyć się przed różnej maścifutrzakami, które mogą harcować na poddaszu wchodząc uprzednio pod tynkiem.

Kupiłem siatkę ocynk o oczkach 13mm x 6mm na znanym portalu aukcyjnym. Koszt około 120 zł z przesyłką. Następnie takerem pomocowłem do każdej przestrzeni pomiędzy krokwiami. Ściany szczytowe będą obrobione przy docieplaniu styropianem. Żeby było łatwiej odwijać i układać siatkę, rolkę naciąłem na trzy części.

Ponadto "postawilem" ściankę ze styroduru 5cm (na całość zużyłem 2 paczki piątki) na ścianie kolankowej, dokręciłem wkrętami do murłaty oraz uszczelniłem pianą PU. Zapomniałbym, aby zmatowić fabrycznie gładki styrodur "potraktowałem" go sprejem do czyszczenia pistoletów. W ten sposób uzyskałem chropowatą powierzchnię o rużym współczynniku rozwinięcia :o) Na to siatka rapica i gotowe pod tynki.

A oto efekt tych dwóch zakresów prac.

blog budowlany - mojabudowa.pl

blog budowlany - mojabudowa.pl

 

 

A tak prezentuje się dom z bramą Krispol kolor orzech włoski. Wrzuciłem napęd somphy do dużej bramy. Ponadto proszę zwrócicć uwagę na gustowne kolumny, które........mi się marzyły jak tylko zabrałem sie do budowy domu :o) A teraz już mam :o))

blog budowlany - mojabudowa.pl


Komentarze (9)
autor:puchpuch  dodano: 2013-10-20 | 08:22:34
Ty to już się możesz prawie wprowadzać :), fajnie to wygląda. Odezwę się na PW po szczegóły. Pozdrawiam.
Odpowiedź do puchpuch
autor:bob-budowniczy  dodano: 2013-10-20 | 09:07:02

Dzięki, dzięki, u Ciebie też niczego sobie :-)
Zaktualizowałem wpis bo wczoraj zapomniałem dopisać kilka szczegółów.
Pozdrawiam
autor:puchpuch  dodano: 2013-10-20 | 21:20:19
Tak patrzę i patrzę na Twój patent i, hm, przed jakimi gryzoniami trzeba się bronić przy ściance kolankowej?
Odpowiedź do puchpuch
autor:bob-budowniczy  dodano: 2013-10-20 | 22:08:40
Przede wszystkim chodzi o myszki i im podobne zwierzaki. Niestety w domu w którym mieszkam tak się jakoś stało że pod tynkiem w styropianie myszki zrobiły sobie kanał i wchodzą na strych. Niestety jest to o tyle uciażliwe że grzeją się za darmo a do tego hałasują. Średni rocznie wyłapuję na łapkę około 10 sztuk. Nie mają innej drogi aniżeli pod styropianem co potwierdza czasami hałas futrowania styropianu, słyszalny szczególnie wieczorem. Poza tym wykonawcy opowiadali mi o dwóch przypadkach, kiedy musieli ściągać i wyrzucać wełnę z dachu ponieważ wdarły się tam kuny. To w ostateczności przekonało mnie do włożenia dnióweczki roboty i paru złotych.
Odpowiedź do bob-budowniczy
autor:puchpuch  dodano: 2013-10-21 | 07:51:59
Teoretycznie powinno wystarczyć jak się zrobi listwę cokołową, do której przylega styro na dole. U mnie wykonawcy zrobili z płyt osb między krokwiami takie półki, niby ma to służyć temu żeby wełna miała jak się oprzeć.

Taka siatka jest nieetyczna, grzebiesz w styropianie dobre kilka dni/tygodni żeby wpaść na ciepłe poddasze a tu na koniec metalowa siatka. Załamanie nerwowe myszy murowana :D.
Odpowiedź do puchpuch
autor:bob-budowniczy  dodano: 2013-10-21 | 13:19:20
zapomniałem dodać że aluminiowa listwa cookołowa była na trzech stronach domu, natomiast po jednej, sąsiadującej z sąsiadem, takowej nie ma. i Może tamtędy sobie latają :o(
A co do załamania to zdrzyło mi się tak że mimochodem wszedłem po cichutku na strych zerkam a tam myszka sobie harcuje. Po chwili nasze oczy spotykają się i......... i zawieszenie,co robić łapać nie łapać w ręce. Jak na razie ręką nie odważyłem się, ale do butelki plastykowej (po uprzednim odcięciu korka) jedną złapałem co pozwoliło mi podnieść sie na duchu ze w czasie prawdziwego kryzysu dałbym radę przeżyć i wyżywić rodzinę :o) W końcu Shrek z Fioną też lubili takie pieczone futrzaki :o)
Odpowiedź do bob-budowniczy
autor:puchpuch  dodano: 2013-10-21 | 18:56:06
Zrobiłeś siatki to żarcia już na strychu nie znajdziesz ;).
autor:puchpuch  dodano: 2013-11-29 | 22:31:48
I jak, i jak ?!
Tytuł: kuna
autor:jakura  dodano: 2017-05-14 | 20:46:42
Patent z instalacją elektryczną jest świetny. trochę to kosztuje ale 100% pewności, że zawsze będzie już spokój z gryzoniami na poddaszu. Mi ostatnio zakładała firma rmax taką instalację. I tak tanio policzyli a efekt jest taki, że w końcu w nocy nic nie łazi mi nad głową po strychu :)
Aby dodać komentarz musisz się zalogować - logowanie

Jeśli nie masz jeszcze konta zarejestruj się - rejestracja